Audi A4 B8 (2007-2015)

Audi A4 w wersji B8 zadebiutowało w 2007 roku. Pod maską Audi A4 pracują zarówno silniki benzynowe jak też jednostki diesla.

Wszystkie jednostki benzynowe, były wyposażone w bezpośredni wtryska paliwa oraz w zależności od wersji także w turbosprężarkę.

Jednym z najpopularniejszych silników benzynowych, pracujących pod maską generacji B8 jest silnik 2.0 TFSI, który w zależności od wersji generował moc od 180 do 225 KM.

Wszystkie silniki TFSI to 4 cylindrowe konstrukcje wyposażone dodatkowo w turbosprężarkę.

Jaki olej wybrać do silnika 2.0 TFSI? 

W przypadku tej jednostki napędowej rekomendujemy dwa produkty z naszej gamy:

SYNTHESIS 5W30 XTRA LIFE – jest to olej, pokrywający specyfikacje producenta dla silników grupy VAG – normę VW 504.00 / 507.00. Szeroka rozpiętość klasy lepkości zapewnia doskonałą ochronę jednostki napędowej zarówno w niskich jak też wysokich temperaturach pracy jednostki napędowej. Olej XTRA LIFE jest dedykowany do pojazdów z grupy VAG z długimi zmiennymi okresami międzyobsługowymi.

SYNTHESIS 5W40 4 SPORT – jest to olej rekomendowany poza specyfikacją producenta. Olej ten rekomendujemy w przypadku tzw. “cięższych warunków eksploatacji”. SYNTHESIS 5W40 zapewni doskonałą ochronę jednostki napędowej podczas długotrwałej jazdy na wysokich obrotach, ale także w trudnych, miejskich warunkach, gdzie silniki pracują w bardzo zmiennych, często niekorzystnych warunkach. Olei SYNTHESIS 5W40 nie rekomendujemy jako tzw. środków smarnych “long life”


Rock Oil Synthesis XTRA LIFE 5W30

ROCK OIL: OIL PERFORMANCE RESERVE

Nasze środki smarne mają za zadanie zagwarantować jak najlepsze parametry użytkowe spełniając jednocześnie wymagania producenta pojazdu.

Zarówno oleje silnikowe Rock Oil Synthesis i oleje przekładniowe Rock Oil Gearaxl stworzone są w oparciu o wyznaczone normy OEM.

Jest to punkt wyjściowy dla formulacji która zostaje “poprawiona” w celu zaoferowania użytkownikowi lepszych parametrów smarnych oraz ochrony pod zwiększonym obciążeniem.

 

ROCK OIL W ZASTOSOWANIACH MOTOSPORTOWYCH

Nasze oleje testowane są w ekstremalnych warunkach przez zawodników ścigających się między innymi na 1/4 mili. Jednym z naszych Partnerów Konrad, właściciel LEXUSA IS-F, który został przystosowany pod zawody 1/4 mili. W ramach naszej współpracy, wszystkie elementy auta Konrada, wymagające stosowania środków smarnych (silnik, skrzynia, dyferencjał), są chronione przez środki smarne Rock Oil, przez cały sezon.

Rock Oil Team PL