Ford Mondeo MK4 (2007-2014)

Wersja MK4 Forda Mondeo zadebiutowała na rynku w 2007 roku. Była produkowana do 2014 roku, przechodząc jeden facelifting. W Fordzie Mondeo występowało kilka rodzajów jednostek napędowych zarówno wysokoprężnych jak też benzynowych.

Jednym z najpopularniejszych silników benzynowych jest 2 litrowa benzyna o mocy 145 KM. Mocniejsza odmiana Mondeo wyposażona była w 2.5 litrowy silnik z turbosprężarką o mocy 225 KM.

Pierwszy silnik to klasyczna, wolnossąca 4 cylindrowa konstrukcja, natomiast silnik 2.5 to 5 cylindrowa jednostka wyposażona w turbosprężarkę.

Jaki olej wybrać do silnika 2.o oraz 2.5? 

W obydwu przypadkach rekomendujemy jeden produkt z naszej gamy:

SYNTHESIS F 5W30 – formulacja spełnia wszystkie normy wymagane przez silniki Forda z tego okresu produkcji – FORD M2C 913-D, M2C 913-C, M2C 913-B, M2C 913-A. Szeroka rozpiętość lepkości zapewnia doskonałe parametry ochronne jednostki napędowej, zarówno w niskich jak i w wysokich temperaturach pracy jednostki napędowej.

Olej Rock Oil SYNTHESIS F 5W30 doskonale sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak również w cięższych warunkach (jak częste zmiany prędkości, jazda na wysokich obrotach lub pod obciążeniem). Formulacja Rock Oil, zapewnia także wysoką stabilność oksydacyjną – przedkłada się to bezpośrednio na zmiejszenie osadów w silniku co wpływa na jego niezawodność.


Rock Oil Synthesis 4 sport 5W30

ROCK OIL: OIL PERFORMANCE RESERVE

Nasze środki smarne mają za zadanie zagwarantować jak najlepsze parametry użytkowe spełniając jednocześnie wymagania producenta pojazdu.

Zarówno oleje silnikowe Rock Oil Synthesis i oleje przekładniowe Rock Oil Gearaxl stworzone są w oparciu o wyznaczone normy OEM.

Jest to punkt wyjściowy dla formulacji która zostaje “poprawiona” w celu zaoferowania użytkownikowi lepszych parametrów smarnych oraz ochrony pod zwiększonym obciążeniem.

 

ROCK OIL W ZASTOSOWANIACH MOTOSPORTOWYCH

Nasze oleje testowane są w ekstremalnych warunkach przez zawodników ścigających się między innymi na 1/4 mili. Jednym z naszych Partnerów Konrad, właściciel LEXUSA IS-F, który został przystosowany pod zawody 1/4 mili. W ramach naszej współpracy, wszystkie elementy auta Konrada, wymagające stosowania środków smarnych (silnik, skrzynia, dyferencjał), są chronione przez środki smarne Rock Oil, przez cały sezon.

Rock Oil Team PL