OLEJE SYNTHESIS

Gama Synthesis to formulacje przygotowane pod zwiększone obciążenia jednostki napędowej spełniające wymagania OEM poszczególnych producentów.

Produkty z gamy Synthesis zostały opracowane z myślą o samochodach terenowych pracujących w ciężkich warunkach eksploatacyjnych.

Dodatkowo, z czasem, do gamy Synthesis zostały włączone produkty spełniające najnowsze specyfikacje producentów aut osobowych – w przypadku kiedy możliwe było zaoferowanie wartości dodanej w ramach wytyczonej specyfikacji.

OIL PERFORMANCE RESERVE

Specyfikacje producentów informują o wymaganiach względem środka smarnego – każdy parametr specyfikacji opisuje wymagane przez producenta właściwości fizykochemiczne produktu tak aby mógł zostać zastosowany w danej jednostce napędowej.

Kiedy opracowujemy produkty z gamy Synthesis najpierw zadajemy sobie pytanie “Co możemy poprawić?”.

Jeżeli w ramach wytyczonej specyfikacji producenta jesteśmy w stanie dostarczyć Klientowi środek smarny, który będzie oferował Oil Performance Reserve, rozpoczynamy rozwój produktu oraz intensywne testy w celu opracowania finalnej formulacji.

NAJCIĘŻSZE WARUNKI TO DLA NAS NORMA

Nasze produkty zostały docenione przez najbardziej wymagających – od ponad 40 lat dostarczamy legendarne już formulacje dla wyczynowych motocyklistów, gdzie przeciążenia występujące w jednostkach napędowych oraz wymagania względem środków smarnych są o wiele wyższe z powodów konstrukcyjnych.

Zabezpieczenie oraz zapewnienie optymalnego smarowania m.in w motocyklach biorących udział w Trial GP oraz MCE British Superbike Series (których Rock Oil jest oficjalnym partnerem olejowym) to dla nas codzienność.

MAŁA MANUFAKTURA – WIELKIE PRODUKTY

Nasza blendownia oraz laboratorium znajduje się w Warrington (pomiędzy Manchesterem a Liverpoolem).

Utrzymanie najwyższego poziomu technologicznego produktów przy skali produkcji o wiele mniejszej niż największe koncerny naftowe nie pozwala nam tworzyć produktów „masowych”.

Co więcej, poprzez ograniczenia co do możliwego wolumenu produkcji musimy starannie dobierać jakie produkty chcemy blendować. Dlatego postanowiliśmy, że będziemy produkować wyłącznie najlepsze środki smarne, w cenie, którą bedą w stanie zaakceptować nasi Klienci.

PRZEZ PASJONATÓW – DLA PASJONATÓW

W Rock Oil wszyscy jesteśmy pasjonatami motoryzacji oraz ekstremalnych wyzwań. Najlepszym przykładem jest nasz obecny dyrektor techniczny – Martyn Waterhouse. W młodości brał udział w wyścigach motocyklowych jako zawodnik sponsorowany przez Rock Oil. Obecnie opracowuje formulacje naszych produktów i dzieli się swoją pasją będąc już „po drugiej stronie”.

Rock Oil Team PL