JEDNOSTKA NAPĘDOWA

W Hondzie CBR 600RR występuje 4 cylindrowy silnik o pojemności 599 cm³. Do tej jednostki napędowej rekomendujemy SYNTHESIS MOTORCYCLE 10W40 lub SYNTHESIS MOTORCYCLE 5W40.

W przypadku standardowego użytkowania zalecamy interwał co 10 tys. kilometrów.

W przypadku niestandardowej jazdy (długotrwała jazda na wysokich obrotach, częste zmiany prędkości, jazda na torze) zalecamy interwał co 1.5 tys. kilometrów.

ZAWIESZENIE 

Do przedniego zawieszenia rekomendujemy olej SVI 10 SUSPENSION FLUID4 Są one odpowiednie do wykorzystania w widelcach typu „cartridge” a także są w pełni stabilne podczas pracy pod ciśnieniem oraz kompatybilne z układami zawieszenia zawierającymi powietrze, azot lub argon.

UKŁAD HAMULCOWY

Do standardowej jazdy rekomendujemy płyn hamulcowy DOT4, natomiast w przypadku jazdy w wymagających warunkach rekomendujemy DOT4 RACING, w którym punkty temperatury wrzenia zostały ustalone na bardzo wysokim poziomie (suchy 312 stopni Celsjusza, mokry 204 stopnie Celsjusza).

Z powodu naturalnej higroskopijności płynów hamulcowych na bazie poliglikolu, ważnym jest by regularnie zmieniać płyn w celu uniknięcia niekorzystnej zmiany jego wartości fizycznych, rekomendowany interwał wymiany to 15 tys. kilometrów (w przypadku sportowej jazdy interwał należy skrócić).

UKŁAD CHŁODZENIA

Do układu chłodzenia rekomendujemy płyn ICED COOL. Dzięki technologi inhibitora OAT (opartą na kwasach organicznych), a w jego składzie nie występują azotyny, amin, fosforany, borany oraz krzemiany.

Jest kompatybilny z większością płynów chłodzących na bazie glikolu etylenowego oraz glikolu propylenowego, jednak dla uzyskania optymalnych osiągów oraz wytrzymałości zalecamy, aby przed wykorzystaniem Iced Kool w układach, które wcześniej napełnione zostały tradycyjnym płynem chłodzącym, należy je opróżnić i przepłukać czystą wodą.

PRZEZ PASJONATÓW DLA PASJONATÓW

Nasze środki smarne tworzymy z pasji do motocykli. Od lat jesteśmy oficjalnym partnerem British Superbike Championship.

Doświadczenie zdobyte w ekstremalnych warunkach na torze, wykorzystujemy podczas tworzenia naszych produktów. Dzięki temu nasze produkty to najwyższa jakość bez żadnych kompromisów.

 

Poradnik olejowy oraz wszystkie materiały zaprezentowane na stronie https://rockoil.jpoils.pl są własnością Rock Oil Polska (JP Oils sp. z o.o.). Kopiowanie oraz rozpowszechnianie treści bez otrzymania zgody jest zabronione.

Rock Oil Team PL