Jeep Grand Cherokee IV (2010-obecnie)

IV generacja Jeepa Grand Cherokee zadebiutowała na rynku w roku 2010 i jest produkowana do dziś. Jeep Grand Cherokee doczekał się wielu odmian i wersji silnikowych.

Jednym z popularniejszych silników w tym aucie jest motor 5.7 HEMI. Jest to jednostka o mocy 352 KM która pracuje w widlastym układzie cylindrów – V8.

Jednostka napędowa występuje bez większych modyfikacji od początku produkcji modelu IV generacji do dnia dzisiejszego.

Jaki olej wybrać do silnika 5.7 HEMI? 

W zależności od sposobu użytkowania auta oraz w oparciu o obecnie stosowany olej możemy zastosować:

SYNTHESIS 4 SPORT 5W30 – doskonale sprawdzi się podczas codziennego użytku a także podczas jazdy w trudnych terenowych warunkach lub pod większym obciążeniem. Rozpiętość lepkości 5W30 zapewnia optymalne parametry smarowania, zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach pracy jednostki napędowej. Dzięki temu olej SYNTHESIS 5W30 może być z powodzeniem stosowany także podczas jazdy z większymi prędkościami (np. autostrady) oraz podczas zmiennych warunków jazdy (ciągłe przyspieszanie, hamowanie, redukowanie biegów).

SYNTHESIS F 0W30 – jest to klasa lepkości, która zapewni lepszy tzw. “cold start”. Jeżeli auto jest użytkowane w ekstremalnie niskich temperaturach, możemy zastosować SYNTHESIS F 0W30. Olej spełnia wszystkie wymagania jakościowe przewidziane przez markę Jeep, jednocześnie zapewniając lepsze parametry podczas pracy jednostki napędowej w niskich temperaturach.

Powyższe rekomendacje można stosować w silnikach 5.7 HEMI w modelach Jeepa Grand Cherokee IV generacji, bez względu na rok produkcji.


Rock Oil Synthesis 4 sport 5W30


Rock Oil x Bezdroża4x4, Sahara Desert

ROCK OIL: OIL PERFORMANCE RESERVE

Nasze środki smarne mają za zadanie zagwarantować jak najlepsze parametry użytkowe spełniając jednocześnie wymagania producenta pojazdu.

Zarówno oleje silnikowe Rock Oil Synthesis i oleje przekładniowe Rock Oil Gearaxl stworzone są w oparciu o wyznaczone normy OEM. Jest to punkt wyjściowy dla formulacji która zostaje “poprawiona” w celu zaoferowania użytkownikowi lepszych parametrów smarnych oraz ochrony pod zwiększonym obciążeniem.

Dowiedz się więcej:
Formulacje Rock Oil w zastosowaniach off-road

 

EKSTREMALNE WYZWANIA = EKSTREMALNE ŚRODKI SMARNE

Nasze oleje testowane są w ekstremalnych warunkach przez profesjonalistów i ekspertów od wypraw 4×4. Jednym z naszych Partnerów są Podróże 4×4 Mariusza Pietrzyckiego. W ramach naszej współpracy, wszystkie samochody terenowe które są użytkowane podczas jego wypraw, są chronione przez środki smarne Rock Oil.

Rock Oil Team PL